Igralci U15 več kot uspešno v novo sezono

V soboto popldne je ekipa trenerja Tomažiča gostovala v Mariboru pri ekipi Kovinarja in jih premagala z visokim rezultatom. Naši so prikazali hitro in kombinatorno igro. Pot k visoki zmagi je trasiral Oder, ko je pobegnil svojim čuvajem in ko se je znašel iz oči v oči z domačim vratarjem mu ni bilo težko pospraviti žogo za njegov hrbet. Po prejetem zadetku so domači poizkušali pritisniti na naš gol, vendar je bila obramba z Jezernikom na čelu vedno na mestu. Nato je iz kontre udarila naveza Oder-Obretan in po nekaj dvojnih izmenjav žoge je Obretan  2 krat zatresel mrežo domačinov in z rezultatom 0:3, ter po dobro odigranem prekršku, zaradi katerega je prejel naš Geld nagrado rumene barve, se je končal 1. polčas.
V 2. polčasu je Korotan po navodilih trenerja stopil na plin in pritisnil na nasprotnika in zopet je naveza Obretan-Oder odlično sodelovala in eksekutor je bil Oder. Obretan se je izkazal še s samostojnim prodorom pred gol nasprotnika in njegov strel je ob pomoči domačega igralca končal v mreži domačinov. Domačini so zadeli, vendar za napačno ekipo. Naš Savič je povišal na 0:6 in v izdihljajih tekme v sodnikovem dodatku, ko je bil promet še samo enosmeren, se je prebudil še Grešovnik in z dvema zadetkoma povišal rezultat na 0:8. Korotan je začetek prvenstva dobro odprl in držimo pesti, da bo tako zdržal čim dlje. Kako dobri smo pa se bo pokazalo v soboto, ko na Prevalje prihaja MB-Tabor, ki goji iste ambicije, kot mi. Ob čim večjem številu domačih navijačev in bučnem navijanju pa lahko pričakujemo še boljšo igro.

Avtor: Darko Oder